„Noc Świętych”

We wtorek 31 października 2023 r. po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Wspólnota Sióstr Miłosierdzia z Kielc włączyła się w czuwanie modlitewne w Kościele Parafialnym św. Wojciecha zwane „Nocą Świętych”. Czuwanie rozpoczęło się procesją z relikwiami świętych. Następnie zostały odmówione I Nieszpory z Uroczystości.

Siostry na tę chwilę zabrały z sobą relikwie Świętych Założycieli. S. Monika zabrała św. Wincentego a Paulo a s. Anna poniosła św. Ludwikę de Marillac.

Wypożyczyły te Zabytkowe Relikwiarze z kaplicy szpitala św. Aleksandra w Kielcach.

Siostry w procesji niosły do ołtarza relikwie przy czytanym komentarzu: „Pochód Świętych wieńczy św. Wincenty a Paulo i św. Ludwika de Marillac.

Francuski Ojciec Miłosierdzia, św. Wincenty a Paulo, jest bliski naszej Wspólnocie dzięki jego duchowym córkom: Siostrom Szarytkom. Wincenty pociągnięty miłosierdziem, które okazał Mu Bóg, stał się gorliwym misjonarzem najuboższych Francuzów. Założył dwa zgromadzenia zakonne: Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.

Współzałożycielką drugiego ze Zgromadzeń jest św. Ludwika de Marillac. Zanim została siostrą zakonną, żyła w małżeństwie. Po śmierci małżonka poświęciła się całkowicie dziełom miłosierdzia, szczególnie opieką nad biednymi i chorymi. Jako zaufana współpracownica św. Wincentego, powołała do życia Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia”. Siostra Katarzyna

/Zdj. Pixabay Free images/