Zostały zainaugurowane Msze Święte ku czci św. Wincentego a Paulo

Siostra Elżbieta, Krajowa Radna Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, czyta Słowo Boże

W poniedziałek, 19 września br., w Bazylice Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, gdzie od 1651 r. Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo a od 1652 r. Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, pełnią swoją posługę, zostały zainaugurowane Msze Święte Założyciela Misjonarzy i Sióstr: św. Wincentego a Paulo.

Inicjatorem jest Ks. Proboszcz Bazyliki Świętokrzyskiej, ks. Bartosz Pikul, który pragnie promować nauczanie Założyciela i zbierać Rodzinę Wincentyńską. Jest też to wymiar troski o nowe powołania do Wincentyńskich Zgromadzeń.

Podczas każdej Mszy Świętej rozważane będą wezwania z Litanii do św. Wincentego, a po Mszy będzie krótkie nabożeństwo ku czci Ojca Ubogich przy bocznym ołtarzu poświęconym Świętemu. W poniedziałek pierwsze wezwanie z litanii poświęcone było św. Wincentemu jako Założycielowi Sióstr Miłosierdzia. We Mszy Świętej udział wzięły Siostry z Domu Prowincjalnego, z Bazyliki Świętokrzyskiej oraz ze wspólnoty z Kamionka. Byli również obecni inni przedstawiciele gałęzi Rodziny Wincentyńskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Ojca Ubogich i charyzmat wincentyński.