Ferie zimowe dla Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w Górach Świętokrzyskich

Ferie zimowe to wspaniała okazja, by spędzić więcej czasu razem i docenić walory życia wspólnotowego. W tym roku ten pomysł został zrealizowany przez WMM, co daje nam wiele radości. Pięćdziesiąt Członków Grup WMM z Ostrołęki, Łomży, Ignacowa, Łbisk, Warszawy i Kurozwęk, którym towarzyszyło 5 Sióstr odpowiedzialnych za grupy, wyruszyło 19 stycznia na feryjną przygodę z Matką Bożą w Góry Świętokrzyskie.

Był to dla nas czas formacji, wzajemnej integracji, ale także możliwość lepszego poznania się i odkrycia piękna świętokrzyskich krajobrazów. Sam św. Wincenty a Paulo, Założyciel Sióstr Miłosierdzia, często dzielił się wartościami obcowania z naturą. Pisząc do Księży Misjonarzy zaznaczał: „Drogi Bracie w Panu, jeśli chcesz pielęgnować w sobie cnotę prostoty to popatrz na świat natury, w nim wszystko ma swój porządek. Cisza, piękno przyrody, która zachwyca, zawsze skłania serce do wdzięczności Bogu samemu. Jak możesz oddalaj się tak, jak Jezus na modlitwę i czerp siłę z modlitwy, a będziesz codziennie umacniał się w prostocie patrząc na przyrodę (…)”. 

Skorzystaliśmy za namową św. Wincentego z pięknej, zimowej aury i wybraliśmy się Szlakiem Królewskim z Nowej Słupi na Święty Krzyż, gdzie o. Zbigniew, Oblat Maryi Niepokalanej, opowiedział nam o Sanktuarium, ucałowaliśmy również relikwie Krzyża Świętego. Następnie wybraliśmy się do bardzo nowoczesnego, bogatego w atrakcje, Parku Legend. Mieliśmy także okazję odwiedzić Kielce i wzięliśmy udział w warsztatach w Geolaboratorium. Byliśmy również w kinie 5D, gdzie zostaliśmy przeniesieni w czasie do prehistorii: spacerowaliśmy razem z dinozaurami i pływaliśmy w oceanie. Następnie wybraliśmy się do Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej na Mszę Świętą Katedralną. Ponadto zwiedziliśmy także pobliski Pałac Biskupów Krakowskich, który zachwyca swoim pięknem.

Wszystkich przepełnia radość i wdzięczność serca wobec Bożej Dobroci i Miłości oraz wobec tych, którzy przyczynili się do zorganizowania wyjazdu feryjnego dla WMM. Dnia 22 stycznia wracając do domu zajechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, by w tym niezwykłym miejscu zawierzyć raz jeszcze naszej Mamie nas samych, nasze rodziny i wszystkie Grupy WMM, prosząc, by Maryja „wzięła nas na ręce i przeniosła szczęśliwie przez całe życie”. Siostra Lena, opiekun grupy WMM w Łomży