Jasełka w parafii Bożego Miłosierdzia

Siostry Miłosierdzia działające w parafii Bożego Miłosierdzia w Mińsku, Białoruś, dzielą się z nami radością, że mimo tak niełatwego czasu, udało się im razem z dziećmi przygotować jasełka. Chociaż same były pewne, że się nie da ich zrobić, to jednak zapytały rodziców i dzieci, czy nie boją się spotkań w czasie panującej sytuacji. Ku zdumieniu Sióstr wszyscy się zgodzili.

A zatem szybko zaczęto organizować wydarzenie przygotowujące do Narodzin Jezusa. W ciągu miesiąca dzieci nauczyły się tekstów, uszyto też odpowiednie kostiumy. Dzieci nauczyły się tańca „Anioły”.

W sumie były cztery próby i nareszcie, dnia 27 grudnia po Mszy Świętej o godz. 11:30, dzieci zagrały jasełka. Opowiedziały w nich co się stało ponad 2000 lat temu, że w małym mieście Betlejem narodził się Zbawiciel świata, Jezus – „Emmanuel”. Dzieci bardzo pięknie zagrały swoje role. Wszystko się udało! Razem wzięło ich udział 20.

Ku radości wszystkich, a szczególnie dzieci, po jasełkach przyszedł św. Mikołaj i dzieci otrzymały prezenty.

Bogu niech będą dzięki, chwała i cześć za łaskę zbawienia, która przyszła razem z narodzinami naszego Pana, Jezusa Chrystusa. I za to, że jest z nami i nieustannie obdarowuje nas swymi łaskami.