Czuliśmy się jak w niebie…

Młodzież Maryjna przedstawia historię objawień Cudownego Medalika

Dnia 26 listopada br., w Uroczystość Chrystusa Króla, miałyśmy dzień pełen wrażeń i radości. Od samego rana Młodzież Maryjna parafii Bożego Ciała w Mińsku, Białoruś, przestawiła na dwóch Mszach Świętych krótkie misterium „Dar Nieba” o objawieniu Cudownego Medalika św. Katarzynie Labouré. Po każdej Mszy Świętej była możliwość otrzymania dla siebie czy swoich bliskich Cudownego Medalika.

O godz. 15:00 przy parafii rozpoczął się Bal Wszystkich Świętych, do którego przygotowywali się wszyscy: rodzice, dzieci, księża i siostry. Każdy mógł przedstawić świętego, za którego się przebrał. Wszyscy uczestnicy balu z zapartym tchem słuchali historii świętych.

Na balu można było zobaczyć różnych świętych: był z nami Archanioł Michał z Aniołami, św. Katarzyna Labouré jako nowicjuszka, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Antoni z Padwy oraz cała rzesza dziewic męczennic i innych świętych i błogosławionych. Po przedstawieniu były tańce i słodki stół. Wszyscy dobrze się bawili i czuliśmy się jak w „Niebie!”

Bal Wszystkich Świętych

Nazajutrz, dnia 27 listopada, w kolejną rocznicę objawień Cudownego Medalika, zaprosiłyśmy Młodzież Maryjną do naszej wspólnoty, żeby świętować i dziękować za łaski, które Maryja wyprasza dla nas wszystkich. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 18:30, którą celebrował O. Jerzy OC. Młodzież pięknie oprawiła liturgię poprzez śpiew i czytanie. Po wspólnej modlitwie odbyła się wspólna agapa. Chwała niech będzie Bogu za wszystko, co wydarzyła się w tych dniach i w sercu każdego z nas!

We wspólnocie Sióstr