Chwała Najwyższemu!

Siostra Weronika i ks. Paweł z dziećmi w Prużananch

W dniu 6 czerwca br. w Prużanach, Białoruś, w parafii pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie Siostry Miłosierdzia dojeżdżały w tym roku na katechezę, odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Przystąpiło do niej 9 dzieci, które przygotowywała s. Weronika.

Podczas Białego Tygodnia były zorganizowane „Wakacje z Bogiem” dla wszystkich dzieci (około 20 dzieci w wieku 4-13 lat). Codziennie dzieci przychodziły o godzinie 11.00 na teren plebanii, a wracały do domu po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Każdy dzień miał swój temat, modlitwę i piosenkę dnia. Ks. Proboszcz Paweł głosił krótkie konferencje na tematy: Bóg-Stworzyciel, Zbawiciel Jezus Chrystus, Duch Święty, Aniołowie, Maryja.

Dzieci uczyły się modlitw i piosenek z gestami. Po konferencji dzieci mogły utrwalić wiedzę poprzez wykonywanie pracy plastycznej. Wystarczyło czasu i na różne zabawy na świeżym powietrzu. W jednym dniu dzieci mogły pod przewodnictwem prawdziwych kucharzy zrobić własną pizzę.

Niespodziewany prezent zrobiła jedna z mam dzieci. Na koniec „Wakacji z Bogiem” każde dziecko otrzymało medal z tytułem „Najbardziej …”.

Na niedzielnej Eucharystii w parafii wspólnie dziękowaliśmy Bogu za cały rok katechetyczny, za cały tydzień spędzony razem, który przybliżył nas wszystkich do Boga, Maryi oraz do siebie nawzajem. Chwała Najwyższemu!  

s. Tatsiana