Siostry Miłosierdzia na beatyfikacji Rodziny Ulmów

Topografia Markowej

W dniu 10 września br. w Markowej miała miejsce wyjątkowa uroczystość: beatyfikacja Sług Bożych Wiktorii i Józefa Ulmów wraz z dziećmi. W jednej uroczystości Kościół w Polsce wyniósł  do chwały ołtarzy aż 9-ciorga męczenników II wojny światowej, w tym także dziecko nienarodzone.

Grupa Pielgrzymkowa Sióstr

W tym niezwykłym wydarzeniu wzięły udział także Siostry Miłosierdzia Prowincji Warszawskiej, które już dzień wcześniej wyruszyły z Domu Prowincjalnego w Warszawie, aby wieczorem wziąć udział w specjalnym, przygotowującym na tę okoliczność, koncercie.

Bł. Wiktoria i Józef z dziećmi

W niedzielę, wcześnie rano, Siostry udały się do swoich sektorów, by o godz. 10:00 wziąć udział w beatyfikacji. Na te uroczystości przybyło bardzo wiele pielgrzymów, zwłaszcza  rodzin z dziećmi, także rodzin wielodzietnych. Piękny widok i bardzo wymowny.

Bł. Dzieci Wiktorii i Józefa Ulmów

Błogosławiona Rodzina Ulmów, zwłaszcza Rodzice: Wiktoria i Józef, są jasnym i mocnym przekazem dla nie tylko współczesnych rodzin ale i dla wszystkich katolików i chrześcijan na całym świecie. Nowi Błogosławieni pokazali jak wcielać w codzienne życie Ewangelię Chrystusa, który jako pierwszy umarł z miłości do człowieka. Niech wstawiennictwo błogosławionych Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci wyjedna nam łaskę wiernego kroczenia za Chrystusem i umiłowania życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Modlitwa
Razem