Tobie, Maryjo, zawdzięczamy

Przyniesione zbiory

Miesiąc sierpień jest jednym z najbogatszych i obfitych w owoce miesiącem roku. Nie tylko mamy na myśli żniwa i zbiory, ale jeszcze bardziej myślimy o owocach duchowych.

Przed obliczem Matki

Tysiące pielgrzymów zdążających do tronu Królowej Polski, rzesze ludzi idących w wielu innych pielgrzymkach do sanktuariów Maryjnych nie tylko w Polsce, ale także do innych krajów. I to nie tylko idąc setki kilometrów pieszo, ale także różnymi środkami transportu. A to wszystko po to, by wyrazić naszej najlepszej Matce i Królowej wdzięczność i powierzyć Jej siebie i swoich bliskich.

Siostry Miłosierdzia biorące udział w warszawskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę już dotarły przed oblicze Czarnej Madonny. Także w Domu Prowincjalnym w Warszawie Siostry dziękując za tegoroczne zbiory przyniosły owoce pracy przed oblicze naszego Pana, by je przyjął i pobłogosławił.

Myślimy także szczególnie o dniu 15 sierpnia, który jest nie tylko jednym z największych świąt Maryjnych w Kościele katolickim (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Matki Bożej Zielnej), ale jest także jednym z największym Jej zwycięstw w dziejach narodu Polskiego, a mianowicie Cudu nad Wisłą. W tym roku obchodzimy 103. rocznicę, kiedy Matka Boża Łaskawa przyszła uratować nasz kraj przed bolszewikami. Jak za to wszystko nie wyrażać Jej naszej wdzięczności?

Dziękujemy Ci, Maryjo, za niezliczone łaski i Twoją opiekę nad nami. Tobie się zawierzamy i w Twoim Sercu pragniemy znaleźć schronienie. Bądź zawsze naszą Matką i Królową. Maryjo, dziękujemy!