IV Kongres Młodych Konsekrowanych

Siostra Katarzyna Jaksa (z lewej) Zdj.: Młodzi Konsekrowani 2022

W dniach od 22 do 25 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym odbywa się IV Kongres Młodych Konsekrowanych. Kongres ma charakter modlitewno-formacyjny. Temat przewodni IV Kongresu to fragment z Księgi Proroka Izajasza 60, 1a: „Powstań i świeć!”.

Młodzi Konsekrowani to osoby, które są w zgromadzeniach męskich lub żeńskich na początku drogi powołania (1-10 lat powołania). Na obecnym Kongresie w Licheniu spotykają się konsekrowani, którzy mają około 5 lat formacji w zgromadzeniach lub są co najmniej rok po profesji zakonnej, przyrzeczeniach.

Z Prowincji Warszawskiej Sióstr Miłosierdzia wybrało się kilka Sióstr z Radną Prowincjalną i odpowiedzialną za Młode Siostry w Prowincji, s. Katarzyną Jaksa.

Program spotkań jest bardzo bogaty. Jednym z prelegentów kierujący słowo do Młodych jest biskup Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP, który zadał ważne pytanie uczestnikom: „Ten kongres to powiew młodości Ducha Świętego, który jest zawsze młody i zawsze dotyka naszych serc. Pozostaje jednak pytanie, czy my chcemy zawsze być młodzi?”

Na pogrzeby Kongresu zostały powołane specjalne grupy osób, które miały za zadanie przygotowanie całego wydarzenia. Jedną z takich grup jest grupa medialna, relacjonująca wydarzenia, które można śledzić w internecie.

Podczas całego Kongresu będzie trwała nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Kongres zakończy się w niedzielę 25 września o godz. 12:00 Mszą Świętą, której będzie przewodniczył ks. Tomasz Nowaczek MIC, Prowincjał Zgromadzenia Księży Marianów, z uroczystym Aktem Zawierzenia Zgromadzeń i Instytutów. Akt ten odmówią Przełożeni Wyżsi Młodych Konsekrowanych. Z Prowincji Warszawskiej uda się Siostra Wizytatorka Jadwiga Szok.

Kongres można śledzić pod linkiem: https://mlodzikonsekrowani.zyciezakonne.pl/

Zdjęcia z Kongresu pod linkiem: https://mlodzikonsekrowani.zyciezakonne.pl/zdjecia-z-kongresu/

Zdj.: Młodzi Konsekrowani 2022