EUCHARYSTIA DROGĄ WIARY – XXVII Sesja Formacyjna dla Sióstr Referentek Powołaniowych

EUCHARYSTIA DROGĄ WIARY – to temat XXVII Sesji Formacyjnej dla Sióstr Referentek Powołaniowych, która odbyła się w Częstochowie w dniach 24-26 stycznia 2020 roku. Wzięło w niej udział 70 Sióstr z różnych Zgromadzeń z całej Polski. 

Z Prowincji Warszawskiej udział wzięła s. Ewa Tyszkiewicz. Siostry mogły posłuchać zaproszonych prelegentów jak i również podzielić się swoimi doświadczeniami czy spostrzeżeniami w atmosferze radości i wzajemnego słuchania.

Głównym FORMATOREM sesji był JEZUS obecny w Najświętszym Sakramencie, w Eucharystii, w Słowie Bożym. A pomagali Mu w tym Jego uczniowie: ks. Dominik Chmielewski SDB, dr Artur Dąbrowski, mgr Justyna Galant oraz siostra Tomira Brzezińska MSF, która tą sesję prowadziła. 

Był to czas zgłębiania Tajemnicy Eucharystii, poznawania Boga i Jego największego pragnienia jakim jest – bliskość człowieka. Był to czas wzrastania z Maryją w świadomym i pełnym WIARY w obecność i moc Jezusa w przeżywaniu EUCHARYSTII, która ma być naszym życiem.  

Pod okiem Matki Bożej Królowej Polski, w Kaplicy przed Jej Cudownym Obliczem podczas Apelu Jasnogórskiego,  wszystkie Siostry czuły się jak w domu Najlepszej Matki.