Szkaplerze Niepokalanego Serca Maryi oraz Męki Pańskiej – Cuda i Łaski

W ubiegłym tygodniu nakładem Wydawnictwa Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie ukazała się nowa pozycja książkowa na temat Zielonego i Czerwonego Szkaplerza. Książka zawiera w ogólności opis czym jest szkaplerz z zaprezentowaniem tych najbardziej znanych. Jednak główna treść opracowania to dwa szkaplerze, „Dary Nieba” dla Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia i Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Książkę opracował ks. dr Michał Lipiński CM. Po krótkim wstępie i opisie ogólnym szkaplerzy autor przechodzi do tematu szkaplerza zielonego najpierw przedstawiając życie s. Justyny Bisqeyburu a następnie wizję Szkaplerza Niepokalanego Serca Maryi (zielony szkaplerz). Potem następują świadectwa przypisywane zielonemu szkaplerzowi, które miały miejsce zaraz po objawieniach i w latach następnych oraz świadectwa mające miejsce współcześnie.

W dalszej części książki ks. Michał przechodzi do czerwonego szkaplerza. I podobnie jak wyżej przedstawia postać wizjonerki, s. Apolonii Andriveau i objawienia czerwonego szkaplerza. Ciekawe są następne dwie części: „Owoce objawienia czerwonego szkaplerza w życiu duchowym s. Apolonii Andriveau” oraz „Owoce objawienia czerwonego szkaplerza w życiu Kościoła”. Ostatnią częścią są świadectwa związane z nabożeństwem Męki Pańskiej i czerwonym szkaplerzem.

Dodatkowo w książce ks. Michał ujął modlitwy poświęcenia i nałożenia obydwu szkaplerzy i inne modlitwy związane z Męką Pańską.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni najpierw Panu Bogu za wszystkie łaski udzielane nam nieustannie, ale zwłaszcza za pośrednictwem szkaplerza zielonego i czerwonego. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej książki, zarówno ks. Michałowi jak osobom, które podzieliły się doświadczeniem otrzymanych łask.

Książka jest dostępna w Wydawnictwie Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie, ul. Stradomska 4, 31-058 Kraków. Pod tym linkiem można zamówić:   http://www.ksiazki.witkm.pl/1356,szkaplerze-niepokalanego-serca-maryi-oraz-meki-panskiej-cuda-i-laski.html

Z objawienia czerwonego szkaplerza s. Apolonii.