Wakacyjne wędrówki

W dniach 22-31 lipca 2020 r. 14-osobowa grupa młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia w Warszawie, przebywała na koloniach letnich w miejscowości Zalesie k/Limanowej.

Pod opieką s. Ewy i s. Anny, wychowawcy p. Jarka oraz z zachowaniem koniecznych środków ostrożności w związku z koronawirusem, młodzież spędziła ponad tydzień w przepięknych okolicach, które stanowiły dla całej wyprawy okazję do wędrówek górskich i rajdów rowerowych.

Opiekunowie i młodzież zdobyła Modyń (1028 m n.p.m.), Gorc i Cichoń (926 m n.p.m.). Zwiedziła także zamek w Czorsztynie oraz w Nidzicy, do którego odbyli rejs gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim.

Młodzież uczęszczała na basen w Limanowej, udała się również do Jordanowa na Ranczo-Zwierzyniec, gdzie dużą atrakcją są konie oraz była w ich wymarzonym Rabkolandzie, czyli parku rozrywki.

Na zakończenie kolonii, w dniu 31 lipca, cała grupa zwiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, godz. o godz. 12:00 uczestniczyła we Mszy Świętej. Młodzież wysłuchała też prelekcji jednej z Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia o św. Faustynie. W Godzinie Miłosierdzia, o godz. 15:00, wszyscy modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia, transmitowanej z tego miejsca przez radio i telewizję. Każdy z uczestników na  pamiątkę z tego świętego miejsca i na zakończenie kolonii otrzymał różaniec, obrazek Jezusa Miłosiernego oraz Dzienniczek św. Faustyny.

Siostra Ewa wraz z innymi Wychowawcami, wyrażają Bogu ogromną wdzięczność za szczęśliwe przeżycie kolonii i doświadczenie wielu łask. Dziękują też wszystkim, którzy wspierali ich modlitwą i późnym wieczorem czekali wytrwale na ich powrót.