“Maryja uczy miłości do Eucharystii”

Na pielgrzymkowym szlaku

W dniach 30 – 31 lipca br. członkowie Stowarzyszenia Cudownego Medalika po raz 41. spotkali się na ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasnej Górze. Licznie zgromadzeni członkowie Rodziny Wincentyńskiej rozpoczęli swój doroczny zjazd od Eucharystii, wokół której skupiało się hasło spotkania: Maryja uczy miłości do Eucharystii.

Mszy świętej koncelebrowanej, sprawowanej w Bazylice, przewodniczył ks. Maciej Musielak – dyrektor krajowy WMM, ks. Jerzy Basaj – dyrektor krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika oraz opiekunowie duchowi poszczególnych grup. Bezpośrednio po niej wszyscy uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w spotkaniu formacyjnym w Sali O. Augustyna Kordeckiego, w Drodze Krzyżowej i czuwaniu przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, przygotowanym przez członków Apostolatu Maryjnego Archidiecezji Warszawskiej.

Uwieńczeniem dnia była Eucharystia sprawowana o godz. 23.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której kazanie wygłosił Dyrektor Senior ks. Tadeusz Lubelski. Zachęcał w niej do czujności podczas przygotowania do wielkiego Jubileuszu 200-lecia Objawień na ul. du Bac w Paryżu, by nie przespać łask, których Maryja jest Pośredniczką.

W sobotę, na jasnogórskim szczycie, spotkanie przygotowała Archidiecezja Białostocka. Rozpoczęło się ono modlitwą różańcową. Następnie, poprzez litanię do Matki Bożej od Cudownego Medalika, świadectwa i konferencję wygłoszoną przez ks. Andrzeja Kakareko, przygotowaliśmy się do Eucharystii. Przewodniczył jej i homilię wygłosił bp Grzegorz Suchodolski z Siedlec. Pytał, na jakim etapie wesela w Kanie Galilejskiej znajduje się każdy z nas. Wskazywał jednocześnie na Maryję, która chce wypełnić każdą pustkę naszego życia, wstawiając się u swego Syna.

W tygodniach poprzedzających beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego i Czcigodnej Matki Róży Czackiej nie mogło zabraknąć akcentów związanych z ich duchowością maryjną. Wiele grup nawiedziło miejsca związane z życiem przyszłych błogosławionych, by jeszcze głębiej doświadczyć roli Maryi w codziennym życiu. Zdjęcia źródło: apostolat.pl

Wszystko z Niepokalaną!