Międzyprowincjalna sesja Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie

W dniach od 22 do 29 lipca w Chełmnie, odbyła się Sesja Formacyjna Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przed Ślubami Świętymi z trzech Polskich Prowincji (Warszawskiej,  Krakowskiej i Chełmińsko-Poznańskiej). Wszystkich uczestniczek było 10 osób. 

Z Prowincji Warszawskiej udały sie dwie Siostry: s. Julia i s. Justyna. 

W Gietrzwałdzie

Podczas sesji Siostry zgłębiały tematykę ślubu posłuszeństwa w życiu Siostry Miłosierdzia, co też było kluczowym tematem spotkań. Siostry także pochylały się nad objawieniami Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz życiorysem sługi Bożej siostry Barbary Samulowskiej, Siostry Miłosierdzia, wizjonerki z Gietrzwałdu.  

Program spotkań przewidywał również okazję udania się na dwudniową pielgrzymkę do niektórych świętych miejsc na północnym wschodzie Polski (Gietrzwałd, Święta Lipka, Stoczek Warmiński, Głotów, Olsztyn). 

W Gietrzwałdzie

Nie zabrakło także chwil radosnych podczas rekreacji: świętowanie imienin w dzień wspomnienia św. Anny, gry w siatkówkę i piłkę nożną, wspólny śpiew i rozmowy.

Był to czas wyciszenia i modlitwy, gdyż codziennie miałyśmy możliwość trwać przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie i przemyśleć skierowane do nas treści konferencji. Mam nadzieję,  że ten czas wspólnych spotkań i refleksji przyniesie owoce w naszym życiu, o co też wspólnie modliłyśmy się. 

s. Julia