Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp Alega Butkiewicza w Szumilinie

W dniu 30 maja, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, nasza parafia Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie na Białorusi, przeżywała zakończenie katechetycznego roku. Dzieci, które katechizowała s. Ira otrzymały świadectwa ukończenia roku z rąk ks. Biskupa Alega Butkiewicza naszej diecezji. Zakończenie katechizacji miały również dzieci z parafii pw. św. Jana Bosko w Miszkowiczach, do której również Siostra dojeżdża na katechezę ok. 30 km.  

Siostra Ira z dziećmi w Szumilinie

W porannej, słonecznej aurze rześkiego powietrza, o godz. 9.00 miała miejsce uroczysta Msza Święta z udziałem ordynariusza naszej diecezji ks. Biskupa Alega Butkiewicza. Podczas Mszy Świętej dziękczynnej Ks. Biskup dziękował za 20 lat posługi Ojców Oblatów w Szumilinie. Podkreślał ich wkład w rozwój i troskę o duchowy wzrost  ludu Bożego naszej parafii. Podczas homilii zaznaczył , że fundamentem naszego bycia i istnienia jest wiara, która prowadzi nas do celu jakim jest niebo, przebywanie z Bogiem naszym Stwórcą. Z naszej strony jest zaufanie Bogu jak dzieci, które nie rozumieją, ale są pewne, że miłość Boga czuwa nad nami i pragnie naszego szczęścia. Przed błogosławieństwem Ks. .Biskup wręczył każdemu indywidualnie świadectwo ukończenia roku katechetycznego, a następnie mama jednych z dzieci podziękowała Siostrze za trud i wysiłek jaki włożyła w poznawanie przez ich dzieci Boga.

Miszkowicze

Z kolei najmłodsza grupa dzieci wyraziła Siostrze swą radość i wdzięczność w formie wierszyków, że w ciągu tego roku pomagała im odkrywać im jak Bóg ich kocha. Po błogosławieństwie Ks. Biskupa dzieci były zaproszone na słodki poczęstunek i do wspólnego radowania się tak ważną dla nich chwilą. Zwieńczeniem naszej uroczystości był wieczorny piknik parafialny, podczas którego były zabawy dla dzieci jak trampolina, zabawy taneczne i coś nie coś dla pokrzepienia ciała.

Siostra Bernadeta z parafianami

Dziękujemy Ci Boże w Trójcy Niepojęty za dar Ojców Oblatów, za dzieci, za nas samych i za całą naszą Parafię, dzięki której możemy być razem i służyć sobie nawzajem tym darem jakim każdy otrzymał. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.

Siostra Dorota, Szumilino