Światowy Dzień Chorego

We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, z ustanowienia Św. Jana Pawła II, jest obchodzony Światowy Dzień Chorego. W tym dniu modlitwą otaczamy wszystkie osoby chore, cierpiące i samotne, jak również tych, którzy się nimi opiekują. Szczególną zaś modlitwą otaczamy tych, którzy cierpią z powodu panującej epidemii koronawirusa.

Hasło tegorocznego XXIX Światowego Dnia Chorego brzmiało: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście” (Mt 23,8). „Wobec sytuacji potrzeby brata i siostry , Jezus przedstawia wzór zachowania całkowicie przeciwny obłudzie. Proponuje, by zatrzymać się, wysłuchać, nawiązać bezpośrednią i osobistą relację z drugim człowiekiem, poczuć dla niego czy dla niej empatię i wzruszenie, zaangażować się w jego cierpienie do tego stopnia, by zatroszczyć się o niego w posłudze”- to słowa papieża Franciszka w Orędziu na Światowy Dzień Chorego. Te słowa uświadamiają nam , że mamy być przy każdej osobie, która cierpi, otaczać ją naszą pomocą i wsparciem.

W Domu Pomocy Społecznej w Kurozwękach, prowadzonym przez Siostry Miłosierdzia, był to dzień szczególnej modlitwy za osoby chore i cierpiące – za wszystkich Mieszkańców Domu Sióstr. We Mszy Świętej, podczas której udzielany był również Sakrament Namaszczenia Chorych, Siostry i Pracownicy polecali dobremu Bogu chorych, wypraszając dla nich pokój serca i łaskę przeżywania cierpień w łączności z Jezusem.

Udzielanie Sakramentu Namaszczenia Chorych