Pozdrowienia z Haiti

Siostra Weronika wyjechała z Prowincji Warszawskiej na misje Ad Gentes w 2016r. a 2017 r. wola Boża skierowała ją na Haiti. Dziś posługuje w Gonaives. Jest to zachodnia część drugiej z wysp w archipelagu Wielkich Antyli (Ameryka Środkowa) granicząca z Republiką Dominikany, otoczona przez Morze Karaibskie i Ocean Atlantycki.  

Siostra Weronika, pierwsza od lewej

Przesłała nam kilka słów pozdrowień. Swoją posługą obejmuje ubogą społeczność Gonaive. Obecnie przygotowuje się razem z Siostrami ze wspólnoty do ponownego otwarcia szkoły. Po kilku tygodniach przerwy Siostry porządkują szkołę, by móc ponownie przyjąć dzieci. W międzyczasie jednak Siostra Weronika porządkuje siostrzany ogród, który w tym czasie wygląda pięknie. Gdy w Polsce zima, choć widać oznaki wiosny, to tam pełnia słońca. Na zdjęciach widać palmę kokosową, drzewko cytrynki, drzewo bananowe i wychodzącego z ziemi ananasa. Siostry mają też kilka kóz, które czasem obgryzają drzewka i wyrządzają trochę szkody, ale Siostry starają się trzymać je od drzewek z daleka.

Dziękujemy Siostrze Weronice za kilka te słów i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej. A w imieniu Siostry Weroniki prosimy o modlitwę w jej intencji, w intencji jej Wspólnoty a przede wszystkim w intencji wszystkich Ubogich, których jest tak wiele i którym Siostry posługują z taką ofiarnością i oddaniem.