Maryja działa nieustannie

Maryja posługuje się nami także w czasie wakacji

Mimo jesiennych liści spadających z drzew i zmieniających się po sobie chwil, sytuacji, nieustannie mamy dowody interwencji naszej Niebieskiej Matki, Niepokalanej. Jeszcze wracając do wakacyjnych szlaków «posłuchajmy» jednej z Sióstr Miłosierdzia podczas jej letniego wypoczynku nad morzem, w sierpniu. Podzieliła się swoim świadectwem naocznej interwencji Maryi. Niech to świadectwo umocni naszą wiarę, szczególnie w obliczu obecnych wydarzeń.

Spotkane małżeństwo, z którym Siostra podziela się historią Objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré i ofiarowała Cudowny Medalik. Opowiedziała im o wielkich łaskach nieustannie zsyłanych na tych, którzy powierzają sie opiece Maryi i o pokoju serca, którego doświadczają, nosząc z wiarą i ufnością ten znak Bożej miłości. Zapewniła też o modlitwie Sióstr w intencji tych wszystkich, którzy go noszą.  Zachęciła do noszenia Cudownego Medalika na szyi, na sercu… Poruszeni przekazem Siostry, oboje przyjęli ofiarowany im Medalik z wdzięcznością. Mąż jeszcze tego samego dnia kupił łańcuszek i zawiesił Medalik na szyi, a następnego dnia poprosił Kapłana o spowiedź, po kilku latach nie przystępowania do Sakramentu Pojednania, pragnąc uporządkować swoje życie duchowe.

Inne wydarzenie miało miejsce, gdy kilka Sióstr, a wśród nich Siostra, która daje to świadectwo,  wracało brzegiem morza z niedzielnej Eucharystii. W pobliżu zauważyły ekipę policyjną, która ogradzała część przestrzeni przy plaży. Domyśliły się, że musiał się wydarzyć jakiś wypadek. I nagle podszedł do Sióstr młody mężczyzna, prosząc z wielkim przejęciem, by Siostry odmówiły z nim dziesiątek różańca w intencji mężczyzny, którego znaleziono martwego przed kilkunastoma minutami, a którym właśnie nieopodal zajmowała się policja… Siostry były mocno poruszone wiarą tego młodego człowieka zatroskanego o duszę zmarłego nieznajomego mężczyzny, pomodliły się wspólnie z nim i gorąco podziękowały mu za jego wielką wrażliwość i  piękne świadectwo wiary.

Tak Maryja nieustannie działa. Umie posłużyć sie każdą chwilą i każdą okolicznością, by przez Jej pośrednictwo człowiek zagubiony, chory czy poszukujący, znalazł drogę do Boga, który może dać pokój serca, ukojenie i pełnię szczęścia. Cześć Maryi Niepokalanej!