6 maja 2018 r. – Jubileusz 60 lat powołania Siostry Anny

Dzisiaj wielkie Święto na Tamce. Jubileusz 60 lat powołania naszej kochanej Siostry Anny.  60 lat w Zgromadzeniu. Ile to miesięcy, tygodni, dni w służbie u Największego Pana i Króla…

Kto miał szczęście przebywania z  naszą Siostrą we Wspólnocie ten wie, że Jej pokój serca i życzliwe otwarcie na innych przełamuje wszelkie lody. A pełniona od kilku lat służba przy, najuboższych spośród Ubogich, w naszej stołówce na Tamce,  przysparza Siostrze Annie wdzięczności i modlitwy za okazywanie miłości na każdy dzień. 

Siostra Anna miała już przetartą drogę do Zgromadzenia, ponieważ kilka lat wcześniej przyszła  do Zgromadzenia Jej siostra Teresa, znana w Zgromadzeniu jako – Krystyna. Dzisiaj obie Siostry radowały się – chyba można tak powiedzieć – Uroczystością Rodzinną.

Siostra Anna  jest osobą wyjątkową.  Dobra, pobożna, łagodna, zawsze życzliwie uśmiechnięta. Prawie całe życie w Zgromadzeniu pełniła posługę pielęgniarki.

Siostro Anno Kochana, rozraduj się w Panu. Śpiewamy z Siostrą Magnificat  i życzymy, by ta pieśń wdzięczności była już na zawsze Siostry ukochanym śpiewem dla Pana na wszystkie nowe dni.