Podsumowanie Roku Szkolnego w Świetlicy Środowiskowej

Zbliżał się koniec roku szkolnego. Gorące dni czerwca 2018 r. Świetlica na Tamce tętniła życiem. Jako Ośrodek Wsparcia Dziennego mieliśmy pracować przez cały lipiec.

Jednak część dzieci miała wyjechać do swoich rodzin w różnych częściach Polski. Niektórzy już się szykowali na obóz harcerski, wolontariusze studenci też planowali wyjazdy do swych rodzinnych stron, dlatego podjęliśmy decyzję o wcześniejszym, uroczystym podsumowaniu mijającego Roku Szkolnego. Dla wszystkich najdogodniejszym terminem był dzień 20 czerwca. Rozpoczęliśmy od akademii w auli budynku świetlicowego. Dzieci miały okazję popisać się osiągnięciami muzycznymi. Grały na pianinie, na skrzypcach i na gitarze. Utwory muzyczne i śpiewy były przerywnikami do recytowanych, starannie na tę okazję dobranych, wierszy.

Po akademii wszyscy przenieśli się na teren placu zabaw, gdzie przygotowany był słodki poczęstunek i napoje. Po agapie nastąpiło najbardziej oczekiwane i dawno planowane wydarzenie: poświęcenie boiska do piłki nożnej i pierwszy mecz rozegrany na nowym boisku. Poświęcenia boiska dokonał ks. Proboszcz z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus – ks. Mirosław Kreczmański.

Potem nastąpiło to co wzbudzało najwięcej emocji. Pierwszy mecz na nowym boisku.

Boisko krótko ostrzyżone, z młodą trawą, ze świeżo wymalowanymi liniami – wyglądało imponująco. W grze wzięli udział uczestnicy świetlicy (zarówno chłopcy jak i dziewczynki), rodzice i wolontariusze. Część dziewcząt dopingowała z pomponami w rękach. Wszyscy uważnie śledzili grę maków z chaberkami . Wynik był 9:6.
Ten dzień pozostanie nam na długo w pamięci.

s. Teresa Banaszek