Dni Krzyżowe u Sióstr Miłosierdzia

Modlitwy przy II stacji

W tygodniu przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego w kościele obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Kierowane są do Boga modlitwy o dobre urodzaje, aby dobry Bóg zachował od zniszczenia plony ziemi i aby ludziom wystarczyło codziennego chleba. Modli się także za pracujących na roli o błogosławieństwo w tej ciężkiej pracy. Składa również Bogu dziękczynienie za Jego niezmierzone dary i miłosierdzie, które nieustannie okazuje swoim dzieciom.

Dnia 24 maja br., we wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki wiernych, Siostry Miłosierdzia w Warszawie w takim właśnie duchu modliły się do Boga o urodzaje i błogosławieństwo dla ich pracy w polu i ogrodzie. Po porannej Mszy Świętej wyruszyły z procesją, na której czele szedł krzyż, znak naszego zbawienia i błogosławieństwa.

Procesja ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych

Dyrektor Sióstr Miłosierdzia, ks. Karol Hołubicki w towarzystwie Kapelana Sióstr oraz Sióstr i Pracowników Domu Prowincjalnego, w czterech stacjach modlitwą objął całą ludzkość i stworzenie błagając Boga o zachowanie od wszelkiej zarazy i sił natury tegoroczne zasiewy i plony. Całej modlitwie towarzyszył śpiew ku czci Matki Bożej i Litania do wszystkich Świętych. Dziękujemy naszemu najlepszemu Bogu i Stwórcy za wszystkie Jego dary, że mogłyśmy oddać Jemu cześć i nasze zaufanie „przechadzając się w towarzystwie Wszystkich Świętych” po naszych ogrodowych alejkach.

Procesja końcowa