Spotkanie Rad Prowincjalnych Krajów Słowiańskich w Łbiskach

W dniach od 5 do 12 sierpnia 2019 r. Prowincja Warszawska Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo gościła w Łbiskach, koło Piaseczna, Rady Prowincjalne Krajów Słowiańskich. Na to spotkanie przybyły Siostry Wizytatorki, Ojcowie Dyrektorzy i pozostali członkowie Rad z: Albanii, Słowenii, Słowacji oraz trzech Prowincji Polskich: Chełmińsko-Poznańskiej, Krakowskiej i Warszawskiej. Ponadto udział wzięli Przełożeni Generalni w osobie: Siostry Radnej dla języków słowiańskich Hanny Cybula, Siostry Ekonomki Generalnej Teresy Sanno i Ojca Dyrektora Generalnego Bernarda Schoepfera. Cała grupa liczyła 50 osób.

Spotkanie obejmowało aktualne sprawy Zgromadzenia i Prowincji na terenach słowiańskich.  Czas wypełniony był spotkaniami, konferencjami, referatami i modlitwą, którą poszczególne grupy językowe przygotowały na kolejne dni. Dodatkowo też zaproszone były Siostry, które pełniły rolę tłumaczek w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ze sprzętem audio.

W czasie spotkań miały też miejsce chwile odprężenia. Jedną z takich chwil były odwiedziny naszych Sióstr z grupy medycznej pielgrzymujących do Częstochowy w grupie „Siedemnastek”, które wyruszyły z Warszawy szóstego sierpnia. Natomiast piątkowe popołudnie poświęcone było zwiedzaniu Warszawy, które zakończyło się kolacją i  zwiedzaniem Domu Prowincjalnego Sióstr Miłosierdzia Prowincji Warszawskiej. W późnych godzinach wieczornych wszyscy Goście powrócili do Łbisk na spoczynek. 

Spotkanie zakończyło się w poniedziałek, 12 sierpnia, Mszą Świętą, która była dziękczynieniem składanym Bogu i ludziom za ubogacający czas łaski, dzielenia się przeżywaniem charyzmatu wincentyńskiego.