„Płynie woda z Jego wiader”

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Aby zgłębiać Tajemnicę Pana Boga i wzrastać w miłości ku Niemu, człowiek potrzebuje poznać, przyjąć i pokochać samego siebie.

„W dniach 10-12 marca br., na warszawskim Kamionku, odbyły się rekolekcje dla młodych kobiet pt:. “Płynie woda z Jego wiader.” Podczas konferencji siostry Justyny i księdza Dominika zostały poruszone bardzo ważne dla każdej młodej dziewczyny tematy o samoakceptacji i kobiecości. Poznawałyśmy piękno i siłę kobiet na przykładach z Biblii, a także co czyni każdą z nas wyjątkową i czym tak naprawdę jest kobiecość. Uczestniczyłyśmy także w Adoracji Krzyża w Kościele Seminaryjnym na warszawskiej Starówce. Zwieńczeniem rekolekcji była Msza Święta w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia przy ul. Tamka.”

Ks. Dominik i Ks. Stanisław podczas niedzielnej Mszy Świętej na Tamce

Umacnianiu samoakceptacji Uczestniczek służyły nie tylko konferencje i warsztaty poświęcone tej doniosłej tematyce. Wydarzenie nie było bowiem pozbawione wymiaru praktycznego w postaci wyjścia do Ubogich. Młode kobiety mogły w ten sposób zrozumieć, że swojej najgłębszej tożsamości człowiek nie odkryje w izolacji od świata i ludzi. To bowiem  żywy kontakt z Drugim, zwłaszcza potrzebującym pomocy, uzdalnia do zrozumienia swojego życia jako daru. 

„Był to czas modlitwy i rozmyślań, ale też wartościowych rozmów i wolontariatu, na który udałyśmy się pod opieką wspaniałych animatorek, które towarzyszyły nam każdego dnia. Dla mnie rekolekcje były owocnym czasem, poznałam wiele cudownych osób, a także mogłam zadbać o swój rozwój duchowy. W gronie dziewcząt w podobnym do mojego wieku łatwiej było się otworzyć i rozmawiać o ważnych dla nas sprawach. Już nie mogę doczekać się na następne spotkanie.”

Wejście przez bramę na Tamkę do Sióstr

Aby ta poparta już doświadczeniem prawda mogła zapuścić w sercach Uczestniczek jak najsilniejsze korzenie, w wieczornym półmroku siostrzanej kaplicy sam Chrystus spowity w postać Chleba otulił rozmodlone Kobiety blaskiem swojej Miłości…

„Myślę, że czas tych rekolekcji był nie tylko dla mnie, ale dla nas wszystkich bardzo owocny. Poznałam wiele wspaniałych osób, które żyją blisko Boga, dzięki czemu mogłyśmy się wzajemnie umacniać w drodze ku Niemu, spędzając czas razem ze sobą, a także przed Jezusem Eucharystycznym. Ważną dla mnie była nasza otwartość na siebie nawzajem oraz zaufanie, którym mogłyśmy się obdarzyć. Podczas rekolekcji akurat było nam dane przez Kościół takie Słowo Boże, które mnie poruszyło i czułam, że jest skierowane do mnie. Poza tym z tych dni najbardziej zapamiętałam nasze wyjście na wolontariat. Uważam, że  to było cenne doświadczenie.”