Świąteczne tradycje w Ośrodku Wychowawczym w Łbiskach

Jasełka

Nasi wychowankowie po 2 latach przerwy spowodowanej epidemią 15 grudnia 2022 roku o  godzinie 16:00 wystawili Jasełka, wracając do przepięknej, przedświątecznej tradycji. Wspólnie ze swoimi rodzicami, rodzinami i gośćmi cieszyli się z przyjścia Syna Bożego na ziemię.

Jasełka

Po przezwyciężeniu przeszkód na jakie natknęli się podczas przygotowywania występów (część aktorów rozchorowała się, ale na pomoc przyszły siostry i wychowawcy, którzy zaprezentowali się na scenie), ich radość z udanego przedsięwzięcia była wielka.

Jasełka

Natomiast w styczniu podtrzymując staropolskie zwyczaje przebrani w stroje Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i Trzech Króli, ze śpiewem na ustach, nieśli Dobrą Nowinę o Bożym Narodzeniu i dzielili się nią w ośrodku, przedszkolu, oraz wśród  mieszkańców Łbisk.

Kolędowanie

Naszym podopiecznym udało się też odwiedzić starsze osoby z Domu Seniora w Jazgarzewie. Kolędowanie tam uszczęśliwiło obydwie strony, chociaż za oknem padał deszcz, w sercach wszystkich był wyjątkowy, świąteczny, wzniosły nastrój. To był  nadzwyczajny, wzruszający  czas, który na długo pozostanie w sercach.

S. Elżbieta

Kolędnicy