Święto Niepodległości

Występy dzieci w przedszkolu Sióstr Miłosierdzia w Łukowie

W dniu 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce pragniemy zaznaczyć ten wyjątkowy dar dla naszej Ojczyzny. Także Siostry Miłosierdzia Prowincji Warszawskiej głównie z dziećmi starają sie podkreślić charakter wolności naszego domu jakim jest POLSKA.

Na scenie – Łuków

W przedszkolu Sióstr Miłosierdzia w Łukowie przedszkolaki przygotowywały się do uroczystych obchodów Dnia Niepodległości poprzez wiele wydarzeń poprzedzających to narodowe święto. Siostry razem z nauczycielami rozbudzały w małych sercach tożsamość Polaka i miłość do Boga i Ojczyzny. Starsze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym: „Niepodległość oczami dziecka widziana” oraz przygotowały artystyczną oprawę do pieśni pt. „Przybyli ułani pod okienko” ilustrując jej treść pięknymi strojami, rekwizytami i ruchem.  

S. Barbara z dziećmi – Łuków

Młodsze przedszkolaki przypomniały wszystkim zaproszonym gościom treść „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz zatańczyły Poleczkę. Przygotowały się również do Biegów Niepodległości, w których 11 listopada uczciły 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bieg Niepodległości – Łuków

Pamiętajmy w tym dniu, w dniu Święta Niepodległości, o tych, którzy oddali swe życie za naszą wolność, ale i o tych, którzy dziś stoją na straży naszej Ojczyzny. Pielęgnujmy w nas wdzięczność Bogu za dar wolnej Polski i zaufanie w Opatrzność Bożą, że będzie nas chronić i strzec naszych granic.

Mali Uczestnicy Biegu Niepodległości