Pielgrzymka do Poznania

Podsumowując rok pracy pedagogicznej pracownicy przedszkola w Łbiskach w dniu 25 czerwca br. pielgrzymowali do Poznania. Idąc szlakiem historycznym początków naszego państwa odwiedziliśmy Bazylikę Archikatedralną Św.  Apostołów Piotra i Pawła uznaną za jedną z najstarszych polskich katedr mieszczącą się na Ostrowie Tumskim, która jest jednocześnie miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I.  

Spacerując uliczkami Starego Miasta poznawaliśmy jego historię. O godz. 12.00 na ratuszowej wieży ukazały się słynne trykające koziołki i został odegrany Hejnał Poznania, które są symbolami tego miasta.

Następnie wysłuchaliśmy pięknego barokowego koncertu w Farze, a na koniec ubogaceni wiedzą delektowaliśmy się tradycyjnym rogalem świętomarcińskim.

Jako pątnicy dalsze pielgrzymowanie skierowaliśmy do stóp Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, aby podziękować za opiekę i wszelkie otrzymane łaski w ciągu całego minionego roku. Szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów z wrażeniami, które na długo zapadną w naszych sercach.