Św. Wincenty a Paulo na Misjach

W lewym rogu s.Katarzyna

W październiku w sposób szczególny nasz wzrok i modlitwy kierujemy do krajów misyjnych. Co roku w październiku obchodzony jest w kościele Tydzień Misyjny. Z Prowincji Warszawskiej na misjach Ad gentes posługuje 5 Sióstr Miłosierdzia w: Kamerunie, Egipcie, Libanie i Haiti.

Kilka słów pozdrowień z okazji uroczystości św. Wincentego a Paulo, Założyciela Sióstr Miłosierdzia, przesłała nam s. Anna posługująca razem z s. Katarzyną,  w Kamerunie.

„Niedawno miało miejsce spotkanie Rodziny Wincentyńskiej z okazji zbliżającej się uroczystości św. Wincentego. Na zdjęciach można zobaczyć w strojach żółtych członków Stowarzyszenia Cudownego Medalika a w zielonym Panie Miłosierdzia. Była obecna również Młodzież Maryjna oraz przedstawicielka Konferencji Św. Wincentego.

Program tegorocznej uroczystości był następujący: 9-dniowa nowenna przed uroczystością, rekolekcje dla Rodziny Wincentyńskiej, spotkanie, które obejmowało przede wszystkim Mszę Świętą, rekreację, ogłoszenia, konkurs a także poczęstunek, na który każdy coś przyniósł. W sam dzień uroczystości, czyli 27 września, miała miejsce Msza Święta w szpitalu a 29 września Msza Święta i obiad dla więźniów.”

Dziękujemy s. Annie i wszystkim Siostrom misjonarkom za zaangażowanie i poświęcenie na rzecz Ubogich, do których posłało je Zgromadzenie. Zapewniamy o modlitwie.