Magnificat!

W dniach 16 i 17 lipca br. Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Warszawie obchodzono dwie piękne uroczystość: Diamentowy i Srebrny Jubileusz powołania Sióstr Miłosierdzia.

Powołanie do pójścia za Chrystusem drogą rad ewangelicznych jest pięknym zaproszeniem, by na tej drodze jak najbardziej upodobnić się Chrystusa, naszego Zbawiciela. Postępując za Nim człowiek naśladuje Go w miłości do Boga Ojca i w miłości do swoich braci i sióstr, do których Bóg, na drodze tego powołania, posyła.

Siostry, które przeżywały w swojej wspólnocie jubileusz realizują tę drogę posługując dzieciom w świetlicy środowiskowej, dzieciom w katechizacji, chorym w domu opieki a także na misjach Ad Gentes na Haiti, ponieważ s. Weronika od kilku lat tam właśnie niesie charyzmat wincentyński,  obecnie przez krótki czas regeneruje siły w Ojczyźnie.

Posługa Chrystusowi w Ubogich, który jest charyzmatem Zgromadzenia, obejmuje również posługę cierpieniem. Nasza Diamentowa Jubilatka, s. Alina, tak właśnie dziś służy Chrystusowi. Oprócz niewielkiej pomocy, którą jeszcze świadczy we wspólnocie, służy Bogu poprzez znoszone cierpienie wypraszając w ten sposób łaski dla świata i dla swoich współsióstr będących w bezpośredniej posłudze Ubogim.

Dziękujemy dobremu Bogu za ich życie i powołanie i wypraszamy potrzebne łaski na dalsze lata w dążeniu do doskonałości w służbie Chrystusowi w Ubogich. A z Maryją śpiewamy Bogu Magnificat!

Siostry Jubilatki – Magnificat!