Niezliczone łaski

S. Tatsiana z dziećmi

Chcę podzielić się radością z wydarzeń minionego miesiąca, by uwielbiać Boga za Jego niezliczone łaski, które On zsyła codziennie na każdego z nas.

We wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w dniu 1 maja, w parafii Matki Bożej Królowej w Brześciu, miało miejsce uroczyste przyjęcie 6 ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Przez cały rok chłopcy przygotowywali się do tego wydarzenia poprzez udział we Mszy św. oraz uczestniczenie w spotkaniach, które prowadził Roman, starszy ministrant, i s. Tatsiana. Ministranci uroczyście złożyli swoje przyrzeczenia podpisując je na ołtarzu. Za swojego patrona wybrali św. Dominika Savio. Było to wielką radością dla całej parafii oraz wielkim przeżyciem dla samych chłopców i ich rodziców. Jedna z mam podzieliła się, że od kiedy jej syn zaczął posługiwać przy ołtarzu, nie ma teraz problemu pójścia na Mszę Świętą do Kościoła, jak to było wcześniej.

S. Weronika z dziećmi

W dniu 22 maja w obu parafiach w Brześciu (Matki Bożej i św. Józefa), gdzie służą s. Tatsiana i s. Weronika, dzieci przystąpiły do Komunii Świętej po raz pierwszy. W tym roku razem było ich 17 osób. Następnie z dziećmi i ich rodzicami przeżywałyśmy Biały Tydzień. Cieszyłam się, kiedy widziałam szczęśliwe twarze dzieci i w sercu miałam tylko jedno pragnienie, by wszystkie dzieci pokochały Jezusa w Eucharystii całym swym sercem i by ta przyjaźń nigdy się nie skończyła.  

W dniu 28 maja, w sobotę, młodzież z parafii Matki Bożej przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk ks. biskupa Antoniego Dziemianko. Ta wielka Uroczystość była połączona z 25-letnią rocznicą koronowania obrazu Matki Bożej Brzeskiej. Radością moją było też świadectwo jednej z mam, jak jej córka była bardzo wdzięczna za to, że pomogła jej przejść przez etap buntu i niechęci do Kościoła i że teraz jest taka szczęśliwa, że mogła przyjąć dary Ducha Świętego.

Bierzmowanie

Po tych uroczystościach s. Weronika wraz z s. Tatsianą pojechały do parafii w Prużanach, gdzie odbyło się zakończenie roku katechetycznego. Podczas Mszy Świętej dziękowałyśmy Bogu za wszystkie łaski minionego roku. Po czym wszyscy uczcili to razem z dziećmi i ich rodzicami grillem na podwórku u Ks. Proboszcza.

Natomiast w ostatnią niedzielę miesiąca było uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w parafii Matki Bożej w Brześciu i w parafii św. Józefa w Żabince. Dzieci aktywnie uczestniczyły w Liturgii Słowa, niesieniu darów i śpiewie. Po zakończeniu Eucharystii dzieci i młodzież otrzymali świadectwa ukończenia roku katechetycznego.

Grillowanie

Bogu chwała za to, że działa w sercach każdego z nas, tak delikatnie, cicho, nie narzucając się. Niech wszystkie łaski, które stały się naszym udziałem, również rozlewają się na cały Kościół, by liczba jego wiernych wyznawców pomnażała się.

s. Tatsiana SM

Podziękowanie S. Tatsianie