Adwentowe nocne czuwanie

Siostra Walentyna

W dniach 11.12-12.12 od 21.30 do 6.00 w Mińsku (Białoruś) odbyło się adwentowe nocne czuwanie młodzieży, która przybyła z wielu miast. Pierwszym punktem programu była Msza Święta, potem konferencja, film o Narodzeniu Pana Jezusa, Różaniec, chwila spotkania przy herbatce, a o 4.30 nad ranem Adoracja ze śpiewem i rozważaniami. Odpowiedzialnym za to spotkanie, w którym uczestniczyło ok. 150 osób, był nowo mianowany duszpasterz młodzieży ks. Andrzej.

Na Mszy Świętej byli obecni także abp. Józef Staniewski, który skierował słowo do młodzieży, bp. Jerzy Kasabucki i około 15 Kapłanów. Oprawę muzyczną miała grupa młodzieży.

Siostra Walentyna miała okazję powiedzieć o objawieniu Maryi w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia i o przesłaniu Cudownego Medalika. W swoim przekazie opierała się na przewodniku specjalnie wydanym na czas 9-letniej Nowenny, którego autorem jest ks. Waldemar Rakocy oraz na tym, co przetłumaczyła na język białoruski pani Alina, która dużo pomaga Kościołowi na Białorusi. Siostra posłużyła się slajdami ze zdjęciami z Objawienia,  a także z Domu Macierzystego w Paryżu. I chociaż spotkanie było o północy, to jednak widać było, że wielu osób słuchało z zainteresowaniem.

Siostra Walentyna dzieli się: „Jak usłyszałam pięć dni wcześniej propozycję, by opowiedzieć o Cudownym Medaliku, od razu się zgodziłam, bo Maryja tego chce, bo głoszenie Dobrej Nowiny jest wezwaniem Pana. O, ileż łask otrzymałam w procesie przygotowania i mówienia, i w ogóle na całym czuwaniu z młodzieżą! Kiedy mówiłam cuda działania Matki Bożej same mi się przypominały. Potem z Grażynką (dzieckiem Maryi) rozdawałyśmy Cudowne Medaliki i młodzież brała bardzo chętnie. Miałam ogromną radością i pokój serca. Dziękuję dobremu Bogu i Matce Najświeższej za tę posługę i wszystkie łaski. Dziękuję moim Siostrom ze wspólnoty i Siostrze Irze, wszystkim osobom, które pomagały i modliły się w tej intencji”.