„Obyś na nowo rozpalił charyzmat”

Wczoraj wyruszyła jedna z kolejnych w tym roku pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Pani. S. Ewa i s. Teresa, Siostry Miłosierdzia z Domu Prowincjalnego w Warszawie, dołączyły się na jeden dzień do grupy akademickiej z Bazyliki św. Krzyża. Oto krótka relacja s. Ewy:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dnia 5 sierpnia br., po roku nieobecności pielgrzymek na trasach z powodu Covid-19, nareszcie wyszła Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna pod hasłem: „Obyś na nowo rozpalił charyzmat”.

Hasło jest jak najbardziej aktualne i trafione w obecnym czasie. Potrzeba, aby na nowo rozpalić wiarę, miłość i nadzieję w sercach ludzi. Co mnie bardzo uderzyło, to pomimo wciąż istniejących obostrzeń, jest wielkie otwarcie ludzi na pielgrzymów, ich gościnność, a nade wszystko łzy radości i wzruszenia.

W tym roku nie ma dużych grup, ale jest bardzo dużo młodych ludzi i młodych małżeństw, którzy pielgrzymują z dziećmi. I to jest piękne. Proszę Boga, aby świadectwo wiary tych pielgrzymów rozpaliło charyzmat w ludziach, których spotykają i wierzę, że z pomocą Matki Bożej i św. Józefa, który jest Patronem tego roku, jest to możliwe. Za wszystko niech będzie chwała Panu!