Msza Święta Prymicyjna u Sióstr Miłosierdzia

Neoprezbiterzy podczas sprawowania Mszy Świętej Prymicyjnej w kaplicy Sióstr Miłosierdzia

Dnia 23 maja br. w kaplicy Domu Prowincjalnego Sióstr Miłosierdzia w Warszawie, miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Msza Święta Prymicyjna czterech neoprezbiterów ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którzy w sobotę 21 maja uzyskali święcenia kapłańskie w Domu Prowincjalnym Księży Misjonarzy na Stradomiu w Krakowie.

Razem ze Założycielem obu Wincentyńskich Zgromadzeń, św. Wincentym a Paulo,  dziękowaliśmy Bogu za dar nowych Kapłanów nie tylko dla Zgromadzenia Misji i Sióstr Miłosierdzia, ale także dla Kościoła i Ubogich, dla których Bóg ustanowił Zgromadzenia.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Dominik Jemielita, a homilię wygłosił ks. Michał Radziwiłł. W koncelebrze modlili się ks. Rafał Malinowski i ks. Krzysztof Krysiński.

Podczas życzeń

Ks. Michał w wygłoszonym słowie zwrócił szczególną uwagę na tajemnicę Trójcy Świętej, która jest dla nas wzorem miłości we wspólnocie. Nawiązał również do daru kapłaństwa: wszyscy jesteśmy powołani do kapłaństwa powszechnego a kapłani nadto do kapłaństwa sakramentalnego, do jednania świata z Bogiem i względem siebie.

Przed błogosławieństwem Siostry złożyły nowo wyświęconym Kapłanom życzenia zapewniając o modlitwie i duchowym wspieraniu na drogach wincentyńskiego powołania. Następnie wszyscy Kapłani udzielili zebranym na Mszy Świętej prymicyjnego błogosławieństwa kończąc uroczystość śpiewem Barki.

Błogosławieństwo prymicyjne Kapłanów
Błogosławieństwo prymicyjne Sióstr