„Świetliki” na koloniach letnich w Zalesiu

Tegoroczny turnus profilaktyczny – kolonie letnie dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej św. Ludwiki przy Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Warszawie, odbył się w dniach 22-31 lipca. „Świetliki” spędziły ten czas w miejscowości Zalesie koło Limanowej w Beskidzie Wyspowym. W koloniach uczestniczyło 21 dzieci i 4 opiekunów: s. Ewa, s. Anna, s. Barbara oraz p. Tomasz. 

Tematem przewodnim kolonii były słowa Św. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać choćby inni od Was nie wymagali.” Każdy dzień poświęcony był innemu aspektowi tegorocznego hasła, któremu towarzyszyła praca w grupach. Atrakcji nie brakowało. 

W pierwsze deszczowe dni „Świetliki” poszły do kina na bajkę „Król Lew”, a następnie na basen w Limanowej. Dla wielu dzieci nowym doświadczeniem i okazją do pokonania swoich oporów i lęków była jazda konna. Wielu też przeżyć dostarczył nam dwugodzinny spływ pontonami Dunajcem ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy. Jednak największą radością dzieci była wizyta w „Rabkolandzie” oraz Parku Linowym. Niezapomnianym też pozostanie w naszej pamięci dzień wyprawy i zdobycia szczytu Mogielnica. 

Uwieńczeniem tegorocznych kolonii pod okiem Św. Jana Pawła II było zwiedzanie Muzeum Domu Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach i przejażdżka ciuchcią szlakiem Karola Wojtyły. Dziękujemy Opatrzności Bożej za szczęśliwy pobyt i powrót, ofiarodawcom za wsparcie finansowe i WSZYSTKIM, którzy o nas pamiętali za modlitwę.