Wakacyjny wyjazd Świetlików

W dniach od 21 do 30 lipca 2021 r. 19 osobowa grupa wychowanków świetlicy Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Warszawie, pod opieką kadry wychowawców: s. Ewy, s. Anny, s. Elżbiety , p. Jarka i wolontariusza Łukasza, przeżywała swój wakacyjny wyjazd w Góry Świętokrzyskie z bazą noclegową w Ośrodku Wypoczynkowym JODEŁKA w Św. Katarzynie.

Mottem każdego dnia było jedno z dziesięciu wezwań „ABC krucjaty Społecznej Człowieka” Sł. B. Stefana Kard. Wyszyńskiego, a piosenką, która nam często towarzyszyła: „Przyjaźń to największy dar”.

Piękno przyrody, słoneczna pogoda sprzyjały realizacji naszych kolejnych planów. Byliśmy m.in. na Świętym Krzyżu uczestnicząc w Eucharystii w kaplicy relikwii Krzyża Świętego, przy źródełku św. Franciszka, w Parku Miniatur w Krajnie nad zalewem w Wilkowie, zdobyliśmy również szczyt Łysica.

Ogromnych emocji dostarczył nam całodzienny pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym łącznie ze spływem kajakowym Czarną Nidą. Wiele wrażeń, zachwytu nad jej pięknem i niepowtarzalnością pozostawiła w nas Jaskinia Raj. Zobaczyliśmy także Zamek Królewski w Chęcinach.

Byliśmy także w Katedrze Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej i zobaczyliśmy Pałac Biskupów Krakowskich.

Wdzięczni Panu Bogu za wiele otrzymanych łask, za piękną pogodę, bezpieczeństwo, zdrowie, szczęśliwi powróciliśmy do Warszawy.