
W dniu 9 maja wszystkie Siostry Miłosierdzia obchodzą uroczystość Założycielki Zgromadzenia: św. Ludwiki de Marillac.

Jej postać i całe życie mimo, że nacechowane było wielkimi trudnościami i cierpieniem, było wielkim hymnem ku czci Bożej Opatrzności, która kierowała jej życiem. Jako młoda kobieta, potem żona i wdowa, założyła razem ze św. Wincentym a Paulo zgromadzenie kobiet, które dało początek charytatywnej misji Kościoła. To Siostry Miłosierdzia jako pierwsze udały się z posługą do najuboższych poza mury klasztorów.

I tak jest do dzisiaj. Siostry posługują w 97 krajach świata próbując nieść pokój i nadzieję tam, gdzie Boża Opatrzność je posyła.