Misyjne szlaki

Podczas Mszy Świętej – Kamerun

Jak co roku w październiku Kościół obchodzi Tydzień Misyjny. Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia ze swej natury jest misyjne. Od samego początku, jeszcze za życia Założycieli, pierwsze Siostry były posyłane poza granice Francji.

Dziś Zgromadzenie jest obecne w 97 krajach na wszystkich kontynentach świata. Charyzmat wincentyński obecny jest pośród wielu Ubogich, nie tylko materialnie. Obecnie 5 Sióstr z Prowincji Warszawskiej posługuje na terenach misyjnych w Burundi, Kamerunie, Libanie i Haiti.

S. Katarzyna – Kamerun

S. Katarzyna od kilku już lat posługuje w szpitalu nie tylko jako dyrektor, ale przede wszystkim niosąc fachową opiekę medyczną i duchową. S. Weronika natomiast niesie pomoc ludziom oddalonym od zamieszkanych terenów na Haiti. Wyrażamy Siostrom i wszystkim misjonarzom i misjonarkom naszą wdzięczność za ich trud i poświęcenie i zapewniamy o modlitwie na ich misyjnych szlakach.

Na zdjęciu po lewej: S. Weronika – Haiti, po prawej S. Katarzyna – Kamerun