Święto Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej

Podczas pielgrzymki Dziękczynienia

Dnia 2 czerwca br. w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej, miało miejsce XVII już Święto Dziękczynienia. Tegoroczne hasło dziękczynienia brzmiało: „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Hasło nawiązało do życia i drogi do świętości św. Jadwigi Królowej, Patronki Polski, której to relikwie zostały wprowadzone do świątyni.

Dziękczynienie rozpoczęło się 10-kilometrową pieszą pielgrzymką z Pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Pielgrzymka wyruszyła o godz. 8 rano. O godz. 12:00 miała miejsce uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks. kard. Grzegorz Ryś. Podczas Eucharystii wprowadzono relikwie św. Jadwigi, która dołączy do grona świętych i błogosławionych już wcześniej umieszczonych w świątyni.

W dziękczynieniu wzięły udział Siostry Miłosierdzia z warszawskich domów. Siostry miały przywilej na krótkim odcinku pielgrzymki nieść relikwie Świętej. Po zakończeniu Eucharystii jak co roku czekało wiele atrakcji rekreacyjno-poznawczych.

Dziękujmy Bogu za wszystkie Jego dary a szczególnie za dar św. Jadwigi Królowej dla naszej Ojczyzny i przez jej wstawiennictwo wypraszamy potrzebne łaski dla Polski i wszystkich Polaków.

Podczas Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej