Rekolekcje „Rivotorto”

W dniach 7-9 maja 2024 r. młodzi dorośli z Warszawy wzięli udział w Dniach Skupienia 20+. Spotkanie, pod hasłem „Rivotorto”, poprowadzili Bracia Mniejsi Franciszkanie. Tak wyjazd rekolekcyjny wspomina jedna z uczestniczek z Warszawy:

„Zgromadziła nas s. Justyna i to, że każdy na jej wiadomość odpisał: „Tak”. Potem było już prosto: wystarczyło spotkać się przy klasztorze na Tamce, nastawić nawigację na Chorzów, ulicę Franciszkańską i ruszyć na Dni Skupienia. Dlaczego akurat do Chorzowa? Dlaczego do Franciszkanów? Dlaczego akurat ja? Cóż, nie znaliśmy odpowiedzi, ale skoro Duch Święty tak zaproponował i zaprowadził nas na Śląsk, to najwidoczniej miał w tym jakiś plan. I przez kolejne dni razem z Nim odkrywaliśmy, jak bardzo ten czas był potrzebny: aby zachwycić się tym, jak radośnie jest przeżywać czas Zesłania Ducha Świętego we wspólnocie, aby zachwycić się otwartością i życzliwością braci, i aby w tym zachwycie wypowiedzieć w sercu słowa: „Jak dobry jest Pan i jaki piękny jest Jego Kościół”.

A potem było już naprawdę pięknie: wspólna Liturgia Godzin, Eucharystia, Adoracja, planszówki, grill, modlitwa wstawiennicza, rozmowy, spotkania, konferencja i wdzięczność Duchowi Świętemu, że właśnie tutaj nas posłał.

Do Warszawy można też wrócić przez Częstochowę. Sprawia to, że czas rekolekcji przedłużyliśmy o odwiedziny u Mamy i miłą kolację u Sióstr. Tylko po powrocie nieco Nam tęskno do tego tajemniczego Rivotorto”.