Pod opieką Matki Bożej Łaskawej

Procesja różańcowa

W sobotę 11 maja br. w Warszawie obchodzona była Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy. Uroczystość ta przypada w każdą drugą sobotę miesiąca maja.

Podczas tej uroczystości, jak co roku, wieczorem ulicami Warszawskiej Starówki przechodzi procesja z figurą Matki Bożej Łaskawej przy pełnej ufności i radości modlitwie różańcowej. Procesja gromadzi rzesze warszawiaków, którzy w ten sposób wyrażają Matce Bożej Łaskawej wdzięczność za wielowiekową opiekę jednocześnie prosząc o dalsze wstawiennictwo u tronu Boga.

Pod Kolumną Zygmunta

W procesji, która rozpoczęła się o godz. 18:45, wzięły również udział Siostry Miłosierdzia z warszawskich wspólnot. Razem z innymi osobami konsekrowanymi, tworzyły szpaler tuż za figurą Matki Bożej powstrzymującej strzały gniewu Bożego, co wyrażają złamane strzały w ręku Maryi. Zwieńczeniem procesji była uroczysta Msza Święta o godz. 20:00 pod przewodnictwem bp Michała Janocha.

Dziękujemy Matce Bożej Łaskawej za opiekę nad Stolicą Polski. W modlitwach wynagradzamy wszystko to, co Ją znieważa i nadal błagamy o orędownictwo przed Bożym Majestatem. Matko Boża Łaskawa, módl się za nami!

Podczas procesji