Pielgrzymka WMM z Łomży do Wilna

Cmentarz w Rossie

W sobotę, dnia 20 kwietnia br.,  Grupa Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej (WMM) z Łomży wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem (54 osoby) wybrała się na pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej, do Wilna.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy nawiedzeniem cmentarza na Rossie, po czym odwiedziliśmy Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki i miejsce, gdzie został namalowany obraz Jezusa Miłosiernego przez p. Kazimierowskiego. Centrum naszego pobytu stanowiła Eucharystia w Ostrej Bramie, którą odprawił dla nas ks. Jacek Czaplicki, nasz proboszcz pielgrzymujący razem z nami. Następnie zwiedzaliśmy starówkę z całym bogactwem i pięknem sztuki. Byliśmy również w kaplicy, gdzie obecnie umieszczony jest oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego, by móc tam zatrzymać się na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zwiedziliśmy także dom, w którym mieszkała i napisała dzienniczek Siostra Faustyna Kowalska.

Niezapomnianym doświadczeniem podczas wyjazdu był czas wspólnej modlitwy, kiedy w sposób szczególny mogliśmy odczuć jedność, bo wszyscy pojechaliśmy tam z konkretnymi intencjami, które są dla nas ważne. Ponadto był to ważny czas, który służył naszej integracji i wzajemnemu ubogacaniu się.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Matce Bożej za to, że nas zaprosiła do siebie i była blisko nas podczas całej pielgrzymki.

Siostra Lena, Uczestniczka pielgrzymki

Łomżyńska Grupa WMM z opiekunami