Pozdrowienia z Czerniowców

Pod koniec września s. Anna i s. Walentyna udały się na Ukrainę, na Bukowinę do Czerniowców, dla rozeznania potrzeb nowej misji. 

Podczas Mszy Świętej w parafii pw. Świętych Archaniołów, dnia 29 września w dzień Odpustu, Ksiądz Proboszcz przedstawił Siostry Parafianom, którzy oczekiwali na nie z wielką radością. Panie z Koła Żywego Różańca przez cały miesiąc modliły się za NASZE SIOSTRY, które miały przyjechać. Pierwsze wrażenie z jakim się Siostry zetknęły to „głód” Kościoła na wschodzie, głód wiary, duchowości, religijności, ten głód , z którym spotkali się pierwsi Księża i pierwsze Siostry rozpoczynające posługę na terenach Ukrainy. Siostry spotkały się z ogromną życzliwością i dobrocią. Po upływie zaledwie kilku tygodni mogły doświadczyć jak wielkim znakiem jest habit i przynależność do Zgromadzenia, codzienne świadectwo Sióstr. Innym znakiem jest jedność wśród duchowieństwa. Każdego miesiąca w pierwszy wtorek odbywają się Dni Skupienia Dekanatu, gdzie Siostry poznają kolejne Parafie, Kapłanów w nich pracujących, Misjonarzy Św. Wincentego, Siostry Miłosierdzia (w tym z Prowincji Krakowskiej posługujące w Starożyńcu) oraz Siostry Urszulanki tworząc tym samym jedną wielką Rodzinę. Podczas tych spotkań jest czas na modlitwę, świętowanie uroczystości, wzajemną pomoc. Jest to początek misji więc Siostry korzystają z doświadczenia innych i uczą się posługiwania w tym konkretnym miejscu. 

Po przyjeździe do Czerniowców Siostry pomagały przy Parafii, organizowały swoją „ klauzurę”  i przygotowywały pomieszczenia dla małej grupki przedszkolnej. Dziś już kolejny tydzień jak dzieci przychodzą do świetlicy Sióstr. Na Ukrainie wszystko funkcjonuje zupełnie inaczej od strony prawnej niż w Polsce. Świetlica działa przy Parafii i na chwilę obecną jest to dzieło prywatne. Zapał Rodziców dodawał Siostrom wiary w to, że to dzieło może być prowadzone. Na ten moment przychodzi na zajęcia pięcioro dzieci, dwoje czeka na osiągniecie wieku 2,5 lat oraz nabrania samodzielności w samoobsłudze. Siostry zajmują się wszystkim: opiekują się dziećmi, prowadzą zajęcia, gotują , sprzątają. Dzieci do świetlicy przychodzą w godzinach od 8.30 do 16.00. S. Anna i s. Walentyna proszą o modlitwę, aby mogły sprostać zadaniom, jakie przed nimi stoją i by były prawdziwymi świadkami Bożej Miłości. Zapewniamy o naszej pamięci i życzmy Bożego błogosławieństwa.