Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu na Łbiskach

W przedszkolu na Łbiskach w piątek, 20 stycznia br., od samego rana wszyscy przygotowywali się na spotkanie ze szczególnymi gośćmi. Na ten dzień młodsze i starsze przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoje Babcie i swoich Dziadków.

Wszyscy dobrze pamiętamy, że w dniu 21 i 22 stycznia Dziadkowie obchodzą swoje święto. Nasza celebracja rozpoczęła się od wspólnej modlitwy w kaplicy Sióstr. Podczas Mszy Świętej cała kadra przedszkola wraz z dziećmi oraz przybyłymi Dziadkami modliła się w intencji czcigodnych zaproszonych Gości z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo.

Po zakończonej Eucharystii Dziadkowie przeszli do grup swoich wnucząt, gdzie dzieci złożyły piękne i serdeczne życzenia, wręczyły przygotowane przez siebie upominki oraz zachęciły do słodkiego poczęstunku. W ciepłej, przyjaznej, spokojnej i spontanicznej atmosferze przebiegało całe wspólne świętowanie i spotkanie nas wszystkich. Cieszymy się i dziękujemy Panu Bogu, że w tym roku mogliśmy spotkać się tak licznie i uczcić szanownych Dziadków.

Edukacja przedszkolna, a właściwie wychowanie przedszkolne, jak sama nazwa wskazuje, głównie bazuje na wychowywaniu dzieci, czyli przekazywaniu tego, co pomoże im właściwie funkcjonować w otoczeniu przedszkolnym, domowym, a w przyszłości rówieśniczym i wreszcie w życiu dorosłym.

Poprzez takie uroczystości uczymy dzieci rozumienia potrzeby poszanowania bliskich członków rodziny, pamiętania o różnych rodzinnych świętach, złożenia życzeń, przygotowywania upominków, wreszcie umiejętność właściwego zachowania się na występach podczas uroczystości.

Siostry z przedszkola w Łbiskach