Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Cudownego Medalika w Białymstoku i 20-lecia w Supraślu

W sobotę 5 października 2019 r., w dniu wspomnienia świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostolat Maryjny świętował Jubileusze 25–lecia istnienia Stowarzyszenia Cudownego Medalika w Białymstoku i 20-lecia w Supraślu.

Process do ołtarza

Uroczystość poprzedzona była dziewięciomiesięcznym przygotowaniem Wspólnoty do obchodów obu Jubileuszy. Składały się na nie: comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika, a w niej zawarta prośba, byśmy otwartym sercem przyjęli łaski związane z Uroczystością. 

Jubileuszowa sobota upłynęła w bardzo wspólnotowej atmosferze. Rozpoczęła ją Eucharystia pod przewodnictwem bpa Henryka Ciereszko, którą koncelebrowali ks. Jerzy Basaj, ks. Andrzej Kakareko, ks. Jan Milewski i ks. Andrzej Chutkowski. Podczas Liturgii do Stowarzyszenia przyjęte zostały dwie kandydatki: pani Iza Zahorska – Wicher i pani Barbara Różańska. Po zakończonej Mszy Świętej Kapłani i Apostołki rozdawali wiernym Cudowne Medaliki. Następnie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, modlitwą różańcową przez ręce Niepokalanej wyraziliśmy wdzięczność dobremu Bogu za przeżywany czas. Po błogosławieństwie rozpoczęło się nasze świętowanie przy stole chleba powszedniego w gościnnym gmachu Kurii białostockiej. W trakcie agapy swoje słowo do zgromadzonych skierował Krajowy Dyrektor Apostolatu ks. Jerzy Basaj. Podziękował Apostołkom za ich zaangażowanie, wierność i otwarte serca. Paniom, któreod początku tworzyły historię Stowarzyszenia, wręczył okolicznościowe dyplomy. Głos zabrała również Siostra Wizytatorka Jadwiga Szok, obecni kapłani, siostry szarytki i niektóre członkinie, dzieląc się wspomnieniami i wdzięcznością wypływającą ze służby w Apostolacie.Spotkanie Jubileuszowe zakończyliśmy w kaplicy Kurii odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia oraz uczczeniem relikwii błogosławionego Księdza Michała Sopoćki, Apostoła Bożego Miłosierdzia polecając dobremu Bogu, przez ręce Maryi, nasze Wspólnoty, Radę Krajową, Zarząd, cały Kościół i Ojczyznę.

Apostołowanie Medalikiem
Przyjęcie do Stowarzyszenia