Spotkanie opłatkowe Apostolatu Maryjnego w Białymstoku

Msza Święta pod przewodnictwem ks. Andrzeja Kakareko

W przeddzień Uroczystości Objawienia Pańskiego w Domu św. Marcina w Białymstoku miało miejsce spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Cudownego Medalika wspólnoty białostockiej i supraskiej. Na spotkanie zaproszono Siostrę Wizytatorkę Jadwigę Szok – założycielkę Apostolatu w Białymstoku oraz s. Anetę Zawada, która przez 5 lat towarzyszyła tutejszemu Stowarzyszeniu. W spotkaniu wzięła udział również cała lokalna wspólnota Sióstr Miłosierdzia.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną przez opiekuna Apostolatu
w Białymstoku – ks. Andrzeja Kakareko. Podczas liturgii śpiewy prowadziła s. Katarzyny, a przy liturgii słowa posługiwały Panie z Apostolatu.

Po uroczystej liturgii Mszy świętej ks. Kanclerz Andrzej Kakareko odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza mówiący o narodzinach Jezusa. Następnie Ksiądz złożył życzenia wszystkim zebranym gościom. Siostra Wizytatorka najpierw podziękowała wszystkim za wierność i również złożyła życzenia: wiary, nadziei i miłości. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do stołów, aby skosztować przygotowanych wypieków przez Członkinie Apostolatu. Degustacji towarzyszyły radosne rozmowy. Przerwał je dopiero śpiew kolęd rozpoczęty przez Siostrę Wizytatorkę przy akompaniamencie gitary i przy wsparciu skrzypiec które w dłoniach s. Katarzyna wydały piękną melodię. Śpiewowi kolęd towarzyszyły wesołe anegdotki. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim. Dziękujemy Maryi Niepokalanej za dar trwania naszego stowarzyszenia wincentyńskiego i mamy nadzieję, że jeszcze wiele spotkań przed nami.

Apostolat Maryjny Siostrami i ks. Andrzejem