WMM na wakacyjnych szlakach z Maryją do Jezusa!

U Księży Misjonarzy – Kraków

Jeszcze kilka wspomnień wakacyjnych:

Zwyczajem możemy nazwać spotkanie młodych na corocznej VINCENTIANIE organizowanej przez braci kleryków ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy ze Stradomia w Krakowie. Tegoroczna edycja VINCENTIANY odbyła się w dniach 27.06-01.07.2022 r. pod hasłem: „CIESZYC SIĘ BĘDĄ TOBĄ” (Ps 9,3). Obecna była młodzież z: Kurozwęk z s. Anną, Ignacowa z s. Renatą, Lipowej z s. Julią, Łomży z s. Leną oraz z Warszawy i okolic z s. Justyną i s. Elżbietą.
Był to bardzo bogaty czas przeżywany we wspólnocie młodych, których łączy charyzmat wincentyński. W centrum wydarzenia była Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, a także warsztaty „Porozumienie bez przemocy, czyli o języku żyrafy i szakala” oraz tańce integracyjne i koncerty.

Bezpośrednio po Vincentianie, część z młodzieży udała się do Zakopanego. Każdego dnia Eucharystia i modlitwa różańcowa była ich „przewodnikiem”.

Wieliczka

Po raz pierwszy stały się udziałem WMM Prowincji Warszawskiej Rekolekcje Młodzieży Misjonarskiej w Łostówce wraz z młodymi z Bydgoszczy z ks. Sławkiem i ks. Maciejem, ze Skwierzyny z ks. Hubertem i z Pabianic z ks. Wojtkiem. Ciekawym doświadczeniem było „Sacrum Silentium” (łac. święta cisza, święte milczenie), by otworzyć się na głos kochającego Boga, by dotrzeć też do głębi serca w czym pomagał program formacyjny trzech stopni i spotkania w grupach. Wyjątkowym czasem było zwiedzanie Wieliczki i Eucharystia pod ziemią w kaplicy Św. JPII. Na zakończenie rekolekcji w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej Weronika została przyjęta do WMM, zaś młodzież misjonarska przyjęła Krzyże Animatorskie.

Limanowa

Niech Bóg będzie uwielbiony we wspólnych działaniach naszej Rodziny Wincentyńskiej!

S. Elżbieta z młodzieżą
Przyjęcie Weroniki do WMM