Tydzień Formacji Wincentyńskiej

Podczas Mszy Świętej

W dniach 12-17 lipca br. w ośrodku Misjonarskim Vincentinum w Krzeszowicach odbył się Tydzień Formacji Wincentyńskiej pod tytułem: „Wincentyńskie Dary z Nieba”. Organizatorem był ks. Jerzy Górny, Krajowy Moderator Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (AIC) oraz Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo (SSVP). Z Prowincji Warszawskiej Sióstr Miłosierdzia udział wzięły trzy Siostry Miłosierdzia. Obecne były również inne gałęzie Rodziny Wincentyńskiej (Stowarzyszenie Miłosierdzia, Apostolat Maryjny…)

W kaplicy

Jak zawsze program formacji bardzo bogaty i ciekawy. Oprócz najważniejszego punktu, którym zawsze jest Msza Święta, uczestnicy Rodziny Wincentyńskiej wzięli udział we wspólnej Jutrzni, konferencjach, wykładach. Był również wykład połączony z rekreacją i wręczeniem nagród, które poprowadziła s. Iwona z Prowincji Krakowskiej Sióstr Miłosierdzia.

S. Elżbieta z Prowincji Warszawskiej przedstawiła uczestnikom tematykę Szkaplerzy pod tytułem: „Misja Czerwonego i Zielonego Szkaplerza dzisiaj”. Są to „Dary Nieba” dla Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia oprócz Cudownego Medalika i Koronki do Boskiej Opatrzności Serca Jezusowego, które w obecnym czasie są bardzo aktualne. Swoje wystąpienie Siostra oparła na podstawie objawień oraz współczesnych łask i cudów otrzymanych przez osoby noszące Szkaplerze.

S. Elżbieta podczas wykładu o Szkaplerzach

W programie była też pielgrzymka do Miechowa, w którym znajduje się replika Grobu Pańskiego oraz do Wiślicy, kolebki Państwowości Polskiej.

Nie zabrakło też wspólnych spotkań w gronie Rodziny Wincentyńskiej pełnych radości, wymiany doświadczeń i refleksji.

Dziękujemy dobremu Bogu za ten piękny czas pełen łask, obecności Niepokalanej i Świętych naszych obydwu Zgromadzeń. Dziękujemy ks. Jerzemu i wszystkim, którzy sprawili, że mogliśmy doświadczyć jak piękna jest nasza Rodzina Wincentyńska.