Ferie WMM w Zakopanem

W dniach od 3 do 8 lutego br. Wincentyńska Młodzież Maryjna udała się na ferie zimowe do Zakopanego. Młodzieży towarzyszyły słowa Ewangelii: ,,Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch…”(Mk 6, 7-13). Drogowskazem każdego dnia była wspólna Eucharystia oraz modlitwa brewiarzowa. Tak przygotowana grupa wyruszyła na szlaki pod opieką Niepokalanej Matki.

W I-wszy czwartek miesiąca młodzież odwiedziła pustelnię Św. Brata Alberta. Tego dnia towarzyszyły im słowa:,, Chcemy być dobrzy jak chleb”.

Następnego dnia w I-wszy piątek cała grupa wyruszyła do Doliny Strążyskiej ze słowami: ,,Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości” (Łk 8, 15). Z Tajemnicami bolesnymi różańca świętego dotarła  pod Krzyż na Giewoncie.

A w I-wszą sobotę miesiąca o godz. 12:00 wzięła udział w Eucharystii w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. ,,Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie   i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.” (Mk 6, 30-34)

Odpoczynek młodzież urozmaiciła oglądając film: ,,Św. Józef Moscati – lekarz ubogich” ukazujący życie Ewangelią w realiach życia codziennego a niedzielną Eucharystię przeżywała w kaplicy Matki Bożej Różańcowej na Gubałówce ze słowami Ewangelii z liturgii dnia:  «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!» A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci ».

Było dużo pięknych chwil i był czas na podziwianie uroków Tatr. W poniedziałek 7 lutego młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej u Królowej Tatr. Tak posileni na duszy i ciele przez zasypaną śniegiem Polanę Rusinową zachwycona widokami, młodzież zeszła do Palenicy. Ostatni wieczór spędziła u Matki Bożej w Olczańskim Sanktuarium, gdzie zawierzyła swoje dziś i jutro Niepokalanej.