Czas pielgrzymek do domu Matki na Jasnej Górze

Grupa Biała

Sierpień od bardzo wielu lat kojarzy nam się z pielgrzymowaniem na Jasną Górę, by u tronu Czarnej Madonny, Królowej Polski, złożyć troski, nadzieje i radości Pielgrzymów. Jest to  również czas poszukiwania, odnowy, modlitwy, radości i wspólnoty. To swoisty czas rekolekcji w drodze.

Siostry Miłosierdzia Prowincji Warszawskiej dołączyły do dwóch pielgrzymek pieszych wyruszających z Warszawy: 39. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej pod hasłem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” wyruszyła 5 sierpnia i Siostry dołączyły do grupy „Białej” idącej z Bazyliki Św. Krzyża oraz 308. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej Akademickich Grup 17 pod hasłem: „Duch daje Życie” wyruszyła 6 sierpnia, gdzie Siostry wraz z osobami świeckimi były odpowiedzialne za całe zaplecze medyczne.

Oprócz tego jak co roku Przeor Klasztoru Paulinów i Kierownik Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej poprosił Siostry Miłosierdzia, które są pielęgniarkami do punktu medycznego do Tarczyna, by Pielgrzymom, którzy tam mają nocleg, służyć pomocą w opatrywaniu zmęczonych nóg czy wymagających niewielkich interwencji medycznych jak przebicie bąbla czy założenie opatrunku. W tym roku do Tarczyna udało się pięć Sióstr. 

Grupa 17 Akademicka

Ponadto Siostra Aneta ze wspólnoty w Białymstoku dołączyła się do Białostockiej Pieszej Pielgrzymki idąc z dziękczynieniem w sercu i na ustach do stóp naszej Matki za 250 lat obecności Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Białymstoku. 

Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszyła z Kościoła, w którym została zapoczątkowana Duchowa Adopcja dziecka Poczętego. W tej też intencji modlili się Pielgrzymi zdążając do Pani Jasnogórskiej. 

I chociaż większość pielgrzymek juz osiągnęła swój cel to jednak nie ustawajmy w modlitwie za nienarodzone dzieci, których w naszej Ojczyźnie statystycznie każdego dnia troje pozbawia się życia. Módlmy sie nieustannie do Matki Życia, zawierzajmy Jej wstawiennictwu losy naszej Ojczyzny i Kościoła, bo pielgrzymka nasza do Niebieskiej Ojczyzny trwa…