Jasełka w Mińsku

Siostra Walentyna z Ojcami Karmelitami

Na Wigilię Bożego Narodzenia już w ubiegłym roku (2021) wspólnota Sióstr Miłosierdzia w Mińsku, Białoruś, zaprosiła kilka osób. Były to osoby raczej samotne. Atmosfera tego wieczoru była bardzo miła, przy muzyce kolęd Siostry z zaproszonymi Gośćmi podzieliły się opłatkiem a następnie wszyscy usiedli do wieczerzy wigilijnej.

O godz. 22:00 była Pasterka dla dzieci, na którą udała się s. Walentyna, a w Pasterce o godz. 24:00 wzięły udział pozostałe Siostry z Gośćmi.

Zwyczajem parafii jest procesyjne wniesienie figurki Dzieciątka Jezus przez dziewczynkę ubraną w białą sukienkę i niebieski welon w asyście Kapłanów i ministrantów. Dziewczynki, które pierwszy raz wnoszą Małego Jezuska bardzo się cieszą i są dumne z tego.

Dnia 26 grudnia natomiast dzieci z parafii w nowym pomieszczeniu klasztoru Karmelitów przedstawiły Jasełka o Bożym Narodzeniu. Udział wzięło 25 dzieci w wieku do 11 lat. Przyszło sporo parafian, by się ucieszyć i podtrzymać na duchu małych aktorów. W sali obok, dzieci mogły pokrzepić się smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Na koniec, dzieci z rąk św. Mikołaja otrzymały symboliczne prezenty.

Czas Bożego Narodzenia wprowadzający w Nowy Rok jest czasem szczególnej łaski, za którą dziękują zarówno Siostry jak i cała parafia. Niech Boży Syn narodzony z Maryi Dziewicy obdarza wszystkich pełnią swego błogosławieństwa.