Ciekawy pomysł

Dzień Dziecka w Nibylandii

W dniu 1 czerwca 2021 r. Pani Edyta wraz z Siostrą Katarzyną przygotowały z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka ekscytującą wyprawę przedszkolaków do Nibylandii w przedszkolu prowadzonym przez Siostry Miłosierdzia w Białymstoku.

Na początku spotkaliśmy się na Sali Teatralnej, gdzie dzieci poszczególnych grup zaprezentowały swoje talenty całej społeczności przedszkolnej w programie artystycznym złożonym z tańca lub piosenki.

Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich na plac zabaw, gdzie pod czułym spojrzeniem Maryi i okryci Jej płaszczem opieki były przygotowane ciekawe atrakcje przy skocznej muzyce. Każdy musiał wykazać się różnymi umiejętnościami. Były tańce, przejażdżka konna, piosenki pirackie i szanty, konkursy sprawnościowe, przeciąganie liny, kolorowe bańki… i wiele innych ciekawych propozycji.

Symbolem zdobycia krainy Nibylandii było ozdobienie masztu statku pirackiego przygotowanymi wcześniej z papieru ozdobionymi odciskami dłoni oraz pyszne lody. Każde dziecko w swojej grupie otrzymało upominek. A radości było wiele!